Domaniç'te orman sevgisini anlatan tiyatro gösterimi

Domaniç'te orman sevgisini anlatan tiyatro gösterimi
Domaniç'te orman sevgisini anlatan tiyatro gösterimi
KÜTAHYA (AA) - Orman Genel Müdürlüğü tarafından, çocuklara orman sevgisinin aşılanması amacıyla organize ettiği tiyatro oyunu Domaniç ilçesinde...

KÜTAHYA (AA) - Orman Genel Müdürlüğü tarafından, çocuklara orman sevgisinin aşılanması amacıyla organize ettiği tiyatro oyunu Domaniç ilçesinde sahnelendi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, A4 Tiyatro Topluluğu tarafından Domaniç Spor Salonu'nda sunulan gösteride, bilge bir tavşanla bir ormancının arsında geçen olaylar konu ediliyor.

Geleceğin yetişkinleri olan çocuklara orman farkındalığının aşılanması amaçlandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özellikle ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak Domaniç ilçe merkezi ve sırasıyla Saruhanlar, Muratlı, Çokköy, Karaköy, Çukurca köy okulları ile Domaniç Devlet Ana Okulu ve Hisar İlkokulunda birer oyun sahneledi. Hem ormanları korumanın hem de sorumluluk bilincinin önemini belirten müzikli, danslı çocuk oyununda, minik izleyicilere unutulmaz bir tiyatro ziyafeti yaşatıldı. Öğrencilerin büyük ilgisini çeken ve 40 dakika süren müzikli oyunda fidan dikimi, orman yangınları, doğa olayları, çevre kirliliği gibi konular da işlendi."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  spor

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  doğa

  ,

  orman