Domaniç'te "Sürü Yönetim Elemanı Kursu"

Domaniç'te "Sürü Yönetim Elemanı Kursu"
Domaniç'te "Sürü Yönetim Elemanı Kursu"
KÜTAHYA (AA) - Domaniç ilçesinde Kütahya Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Domaniç Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sürü...

KÜTAHYA (AA) - Domaniç ilçesinde Kütahya Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Domaniç Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Kursu" tamamlandı.

Kursa katılan 11 kişiye toplam 120 saat ders verildi. Kursun bitiminde kursiyerler için Ziraat Odası'da belge takdim töreni düzenlendi.

Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, burada yaptığı konuşmada, kursun hayvancılık konusunda bilinçli üretime büyük katkı sağlayacağına işaret ederek, "Bu güne kadar amatörce yapılan hayvancılık, bundan sonra profesyonel olarak yürütülecek. Bu sayede hem üretim iyi olacak, hem de karlılığı büyük ölçüde artıracak" dedi.

Kursta verilen eğitimlerin değerlendirilmesi gerektiğini belirten Karaoğlu, kursiyerlerin proje hazırlayıp devletin hibe olarak verdiği desteklerden faydalanmaları çağrısında bulundu.

Daha sonra Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Ataman, Halk Eğitim merkezi Müdürü Mehmet Şentürk ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğlu tarafından kursiyerlere belgeleri takdim edildi.