Domaniç'te yaban hayvanları için yiyecek bırakıldı

Domaniç'te yaban hayvanları için yiyecek bırakıldı
Domaniç'te yaban hayvanları için yiyecek bırakıldı
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Domaniç İlçe Gençlik Kolları, esnaf ve vatandaşlardan topladığı yiyecekleri, yem bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için...

KÜTAHYA (AA) - AK  Parti Domaniç İlçe Gençlik Kolları, esnaf ve vatandaşlardan topladığı yiyecekleri, yem bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya bıraktı.

Gençlik Kolları Başkanı Kenan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardan beri böyle kar yağışı görmediğini söyledi.

Bu ağır kış şartlarının insanlardan daha çok hayvanları etkilediğini belirten Yılmaz, "Biz insanlar alışveriş yapıp karnımızı doyuruyoruz. Hayvanların ise kar altında yiyecek bulmaları imkansız. Topladığımız ekmek, et, saman, yem ve buğdayları, dağlarda aç kalan hayvanlara götürüyoruz. Yüksek kesimlerde 1,5 metre kar vardı. Zor şartlarda kürekle yol açarak ekmek ve kemikleri orman kenarlarına bıraktık" diye konuştu.

Yılmaz, vatandaşların evlerinde, iş yerlerinde kalan ekmek ve yemek artıklarını atmamalarını, çetin kış şartlarında tekrar yiyecek toplayacaklarını da sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Alışveriş

  ,

  Parti

  ,

  ilçe

  ,

  orman

  ,

  kış

  ,

  ,

  kar

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf