Domaniç'te yaşlılar ve gençler doğa yürüyüşü yaptı

Domaniç'te yaşlılar ve gençler doğa yürüyüşü yaptı
Domaniç'te yaşlılar ve gençler doğa yürüyüşü yaptı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlenen etkinlikte, gençler ve yaşlılar "Sonbahar doğa yürüyüşü" yaptı.Kayıboyu Domaniç Kültür...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlenen etkinlikte, gençler ve yaşlılar "Sonbahar doğa yürüyüşü" yaptı.

Kayıboyu Domaniç Kültür Derneği ve ilçede yerel yayın yapan Domaniç Gazetesi'nin ortaklaşa olarak düzenlediği etkinliğe ilçe belediyesi sponsor oldu.

Alibey çeşmesinden başlayan 5 kilometrelik yürüyüş, Palazoğlu mesire alanında son buldu. Yürüyüş esnasında yaşlı vatandaşlar, Domaniç dağları ve yaylaları konusunda gençleri bilgilendirdi. Yürüyüşün sonunda canlı müzik eşliğinde gözleme, ayran ve çay ikramı yapıldı.  

Dernek Başkanı Muharrem Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organize ettikleri Sonbahar Doğa Yürüyüşü etkinliğinde Domaniç'in doğal güzellikleri arasında gençlerle yaşlıları buluşturduklarını söyledi.

Domaniç dağlarının ve yaylalarının büyüleyici doğal güzelliklere sahip olduğunu anlatan Tunç, "Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan Domaniç'in halkı dağlarla ve yaylalarla iç içe yaşıyor. Buralardaki doğal güzellikleri görmek için farklı şehirlerden birçok insan geliyor. Yaşlı vatandaşlarımız yürüyüş esnasında dağlar hakkındaki bilgilerini gençlerimize aktarıyor. Hem doğa sporu yapmış oluyorlar hemde bilgi paylaşımı oluyor" dedi.

Domaniç Gazetesi Sahibi Mustafa Yiğit de etkinliğe vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, ilçenin sahip olduğu doğal güzelliklerin tanıtımı için çalışacaklarını bildirdi.