DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi uluslararası dergi çıkaracak

DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi uluslararası dergi çıkaracak
DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi uluslararası dergi çıkaracak
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin (İİBF) ilk kez uluslararası bir dergi çıkartacak.Fakülte Dekanı...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin (İİBF) ilk kez uluslararası bir dergi çıkartacak.

Fakülte Dekanı Hüsamettin İnanç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DPÜ bünyesinde fakülte olarak ilk kez çıkartacakları uluslararası derginin adının "Uluslararası Yönetim Ekonomi Siyaset (UYES)" olarak belirlendiğini söyledi. 

Kütahya üzerine yapılacak akademik çalışmaların da yayımlanması konusunda da derginin büyük önem taşıdığını anlatan İnanç, şunları kaydetti:

"Fakültemiz sürdürülebilirliği olan, uluslararası indekslerde taranan ve katma değeri yüksek hakemli bir dergi ihtiyacının giderilmesi adına UYES'i yayımlamak gibi önemli bir adımı atmıştır. Dergimiz işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, dış ticaret, hukuk, uluslararası İlişkiler ve ekonometri gibi alanlarda yayın yapmayı hedeflemektedir. Sosyal bilimlerin bu alanlarında teorik, kavramsal ve amprik araştırmaları içeren makaleleri yayımlama amacı güden dergi nitelikli, kaliteli ve etik değerleri önemseyen bir yayın çizgisini ilkeleri arasında kabul etmiştir. Küresel, ulusal ve bölgesel konuların olduğu kadar yerel anlamda Kütahya üzerine yapılacak akademik çalışmaların da yayımlanması konusuna ayrı bir önem vermeyi amaçlamaktadır."

İnanç, derginin TÜBİTAK Ulakbim Dergi Park'ın altyapı hizmetlerinden faydalanacağını, mart ve ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez ve İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Türkçe dillerinde yayımlanacağını sözlerine ekledi.