DPÜ Rekörü Gören'e engelli öğrencilerden ziyaret

DPÜ Rekörü Gören'e engelli öğrencilerden ziyaret
DPÜ Rekörü Gören'e engelli öğrencilerden ziyaret
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Engelli Öğrenci Birimi, Rektör Prof. Dr. Remzi Gören'i makamında ziyaret etti.Ziyaretçi heyeti makamında...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Engelli Öğrenci Birimi, Rektör Prof. Dr. Remzi Gören'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretçi heyeti makamında kabul eden Prof. Dr. Gören, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Gören, yeni eğitim ve öğretim döneminde daha evrensel eğitim vermeye amaçlayan üniversitenin "eşitlik ilkesi" kapsamında bağımsız ve eğitimli engelli bireyler yetiştirme adına, görme engelli teknoloji bölümünü hizmete aldıklarını söyledi.

Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Ali Osman Altınay da engelsiz hizmetleriyle yeni projeler geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Altıntay, "Çalışmalarımız kapsamında, Akdeniz ve Kastamonu Üniversiteleri ile birlikte eşgüdümsel olarak kampüs içi engelsiz yönlendirme ve bilgilendirme sistemi şeklinde bina ve mekansal alanların sesli geri bildirimiyle etrafları hakkında engelli bireylerin bilgi sahibi olabilmelerini sağlayacak yazılım ve haritalandırma sürecini hayata geçirdik" dedi.

Gören, ziyaretçi heyetinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Engelli Destek Birimi Görme Engelliler Salonu Sorumlusu Sarper Arıkan ve Kastamonu Üniversitesi Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Mehmet Üneş'e anı tabağı takdim etti.