DPÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yeni derslikler oluşturuldu

DPÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yeni derslikler oluşturuldu
DPÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yeni derslikler oluşturuldu
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın, üniversiteye bağlı Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yeni...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın, üniversiteye bağlı Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yeni derslik ve kütüphane oluşturduğu bildirildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, tıp fakültesi olarak geçen yıl ilk mezunlarını verdiklerini anımsattı.

Yeni eğitim öğretim yılı için stajyer öğrencilerin üniversiteye bağlı Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ders başı yaptıklarını belirten Vural, şunları kaydetti:

"Tıbbiyeli öğrencilerimizden 4, 5 ve 6'ncı sınıf öğrencilerimizin eğitim görecekleri 8 adet 25'er kişilik mesleki beceri kazandırma derslikleri ile beraber bir de 24 saat kesintisiz hizmet verecek kütüphane oluşturuldu. Tıp fakültemiz geçen eğitim öğretim döneminde ilk mezunlarını vermesine rağmen eğitim kalitesini ve puanlarını arttırarak ve tercih edilir bir duruma gelmiş bulunmaktadır. Tıp fakültesine başlamadan önce çok çalışan öğrenciler, artık bireysel bir gelişim sürecine girdiler. Öğrencilerimizin, emek ve özen isteyen bu mesleği en iyi şekilde icra etme yolunda yatırım yapmaları gerekmektedir. Kolay olmayan ama çok değerli bir yolda ilerleyen gençlerimiz, pırıl pırıl olarak geldikleri fakültemizden, kendine güvenen, iyi yetişmiş birer hekim olarak mezun olacaklardır." 

Vural, çalışmalara destek veren Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Zehir'e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Ahmet Hakan

  ,

  Kamu

  ,

  Yatırım

  ,

  eğitim

  ,

  ders

  ,

  hizmet