DPÜ'de "Bana Sor" uygulaması

DPÜ'de "Bana Sor" uygulaması
DPÜ'de "Bana Sor" uygulaması
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), başka şehirlerden gelerek üniversiteye ilk kez kayıt yaptıracak öğrenci ve ailelerine yardımcı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), başka şehirlerden gelerek üniversiteye ilk kez kayıt yaptıracak öğrenci ve ailelerine yardımcı olmak amacıyla "Bana Sor" uygulaması başlattı.

Uygulamayı hayata geçiren DPÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Ercan Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayıt için kente ilk kez gelen öğrenci ve ailelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini ifade ederek, bu kapsamda Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, üniversite yerleşkelerinde bilgilendirme stantları açıldığını söyledi.

Buralarda görev alan personelin üzerlerine DPÜ logolu "Bana Sor" yazılı tişört giydiğini bildiren Taşkın, şunları kaydetti:

"Üniversitemize kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve ailelerini Kütahya'ya ilk ayak bastıkları andan itibaren karşılamak, onlara yardımcı olmak ve rehberlik yapmak amacıyla uygulama başlattık. Uygulamaya gönüllü öğrenciler, taksiciler ve personelimiz destek verdiler. Uygulamaya katılan görevliler ve gönüllüler, Kütahya ve DPÜ hakkında merak edilen sorulara cevap veriyorlar. Arkadaşlarımız DPÜ logolu 'Bana Sor' yazan tişörtleriyle farkındalık oluşturarak gelen öğrenci ve ailelerini karşılamaları öğrenciler ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Daire

  ,

  Öğrenci

  ,

  kültür

  ,

  taşkın

  ,

  kayıt