DPÜ'de rektörlük seçimlerine doğru

DPÜ'de rektörlük seçimlerine doğru
DPÜ'de rektörlük seçimlerine doğru
- Rektör adayı Prof. Dr. Eraslan: "Üniversitemiz için yeni dönemin başlıca hedefi, 'kalite' olacaktır"

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) 27 Şubat'ta yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olan Prof. Dr. Kaan Eraslan, seçilmesi halinde başlıca hedefinin her noktada kalite olduğunu bildirdi.

Eraslan, yaptığı açıklamada, DPÜ'yü bilimselliği ve üniversite-sanayi işbirliğiyle marka bir üniversite yapmak için aday olduğunu belirtti.

Seçimlerin üniversite ve ülke için hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ettiğini ifade eden Eraslan, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz için yeni dönemin başlıca hedefi, 'kalite' olacaktır. Kalite, mesleki eğitimden bilgi, teknoloji ve inovatif üretkenliğine, personel ve öğrenci memnuniyetinden, sanayi ile işbirliğine kadar her alanda yükselen bir değer haline gelecektir. Bu hayalimizi gerçekleştirirken hak ve hakkaniyet anlayışının hakim olduğu, kimsenin ötekileştirilmediği bir yönetim anlayışla hareket edilerek, aidiyet duygusunun güçlü bir şekilde yansıdığı, çalışanlarının mutlu olduğu, herkesin huzur içinde olacağı bir üniversite iklimi üniversitemizde her zaman hakim olacaktır. Üniversitelerin kentle bütünleşmesi, kentiyle özdeşleşmesi de önemlidir. Yönetim anlayışımızda, Kütahya ile bütünleşen, kentin sosyal , kültürel, ekonomik ve sportif hayatına daha çok katkılar sunan bir üniversite anlayışı hakim olacaktır."