DPÜ'den "Bana sor" uygulaması

DPÜ'den "Bana sor" uygulaması
DPÜ'den "Bana sor" uygulaması
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından, başka şehirlerden gelerek 2015-2016 eğitim öğretim yılında üniversiteye ilk defa kayıt...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından, başka şehirlerden gelerek 2015-2016 eğitim öğretim yılında üniversiteye ilk defa kayıt yaptıracak öğrenci ve ailelerine bilgi vermek ve yardımcı olmak amacıyla 'Bana sor' uygulamasının başlatıldığı bildirildi.

DPÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Ercan Taşkın, uygulama kapsamında şehirlerarası otobüs terminalinde ve üniversite yerleşkelerinde bilgilendirme stantları açtıklarını belirtti.

Taşkın, terminalde faaliyet gösteren taksi durağı çalışanlarının da üzerinde üniversitenin amblemi ve 'Bana sor' ifadelerinin yazılı olduğu tişörtlerle uygulamaya destek verdiğini dile getirerek şunları söyledi:

"Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören'in destekleriyle üniversitemize kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve ailelerini Kütahya'ya ilk ayak bastıkları andan itibaren karşılamak, onlara yardımcı olmak, rehberlik yapmak amacıyla "Bana Sor" uygulamasını gerçekleştirdik. Uygulamaya, gönüllü öğrenciler, taksiciler ve personelimiz destek verdiler. 'Bana sor' uygulamasında görev alanların DPÜ logolu 'Bana sor' yazan tişörtleriyle farkındalık oluşturarak gelen öğrenci ve ailelerini karşılamaları, öğrenciler ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu uygulamayla öğrenciler Kütahya ve üniversitemiz hakkında merak ettiği sorulara cevap alarak gerekli bilgilere kolayca ulaştılar ve kayıtlarını sorun yaşamadan hızlı bir şekilde gerçekleştirdiler."

 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Daire

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  taşkın

  ,

  2015

  ,

  kayıt