EGAFED, Kütahya'da toplandı

EGAFED, Kütahya'da toplandı
EGAFED, Kütahya'da toplandı
KÜTAHYA (AA) - Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Fedarasyonu'nun (EGAFED) 103''üncü yönetim kurulu toplantısı Kütahya'da...

KÜTAHYA (AA) - Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Fedarasyonu'nun (EGAFED) 103''üncü yönetim kurulu toplantısı Kütahya'da gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan EGAFED Başkanı Volkan Turgut, bugüne kadar sinerji yaratan bir sivil toplum örgütü olmaya, genç adamlarının gücü ve dinamizmini yansıtmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Kütahya'nın  İstanbul , Ankara , Bursa, Denizli, Konya, Antalya gibi kentlerin bir odak noktası olduğunu vurgulayan Volkan, şöyle konuştu:

" Türkiye 'nin 4'üncü büyük havalimanı ile bölgesel uluslararası ulaşımı sağlamaktadır. Kısacası Kütahya'nın ulaşım ile ilgili bir sorunu yoktur. Bunun yanında yeni kurulan Gümrük Müdürlüğü de iş dünyasının dikkatini çeken gelişmeler arasındadır. Kurulması istenen lojistik merkezi de Kütahya'nın emsallerini geçecek ve daha iyi noktalara taşıyacaktır. Teşvikleri ve avantajlarını en iyi değerlendiren iller arasında bulunmaktadır. Mevcut organize sanayi bölgelerinde yeterli doluluklar sağlanmış ve 3'üncüsünü yapılanmasına başlanmıştır. Buralarda, yatırım imkanları ile yatırımcılara kucak açan Kütahya'nın, daha iyi noktalara taşıması en büyük arzumuzdur."

Turgut, iş dünyasını yakından ilgilendiren kur artışları ile ilgili olarak da sabit bir düzenlemeye gidilmesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

Kütahya Genç İşadamları Derneği Başkanı Mithat Delen de bir konuşma yaptı.