Eğitim Bir-Sen üyelerine Almanya'da mesleki eğitim

Eğitim Bir-Sen üyelerine Almanya'da mesleki eğitim
Eğitim Bir-Sen üyelerine Almanya'da mesleki eğitim
KÜTAHYA (AA) - Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi'nin sendikaya üye 15 eğitimciyi, Avrupa Birliği projesi kapsamında Erasmus Programı için Almanya'ya...

KÜTAHYA (AA) -  Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi'nin sendikaya üye 15 eğitimciyi, Avrupa Birliği projesi kapsamında Erasmus Programı için Almanya'ya gönderecekleri bildirildi.

Eğitim Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil uçan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üyelerin "Eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımı ve sendikaların eğitime katkısının incelenmesi" başlığıyla Almanya'da incelemelerde bulunacaklarını kaydederek, proje öncesinde katılımcı eğitimcilere proje ile ilgili pedagojik ve kültürel hazırlıkları içeren eğitim programı düzenlendiğini söyledi.

Proje kapsamında Almanya'da mesleki eğitim alanında iki haftalık eğitim, izleme ve gözlem faaliyetinin gerçekleşeceğini dile getiren Uçan, "Katılımcıların masrafları, Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile karşılanacaktır. Katılımcılar Almanya'da karşılaştıkları iyi örnek ve uygulamaları kendi okullarına uyarlayarak farkındalık oluşturacak. Eğitimcilerimiz bu sayede ülke kültürümüzü Almanya'da tanıtarak kültürlerarası etkileşimde elçi görevini de üstleneceklerdir" dedi.

Uçan, proje katılımcısı eğitimciler Almanya'da 23 Ağustos-5 Eylül arasında hareketlilik faaliyetinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.