Eğitimci sendikalardan "Nöbet ücretleri" açıklaması

Eğitimci sendikalardan "Nöbet ücretleri" açıklaması
Eğitimci sendikalardan "Nöbet ücretleri" açıklaması
KÜTAHYA (AA) - Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Aktif Eğitimciler Sendikası şube ve temsilcilikleri öğretmenlerin "nöbet ücretleri" konusunda...

KÜTAHYA (AA) - Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Aktif Eğitimciler Sendikası şube ve temsilcilikleri öğretmenlerin "nöbet ücretleri" konusunda açıklama yaptı.

Eğitim Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenlerin görev ve sorumluluklarını tanımlayan temel kanunlarda hiçbir şekilde yer almayan öğretmenin nöbet yükümlülüğünün sadece üç yönetmelikte yer aldığını söyledi.

Uçar, kanuni dayanağı olmayan çalışma koşulunun yönetmelikle öğretmenlere dayatılmak istendiğini ifade ederek, öğretmenlerin görev ve sorumluluklarını tanımlayan temel kanunlarda hiç bir şekilde yer almayan öğretmenin nöbet yükümlülüğü sadece üç yönetmelikte yer aldığını kaydetti.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Karabekir de meslek gruplarının hemen hepsinin nöbet görevinin karşılığı olarak ek ücret aldığını, bu durumun istisnasının öğretmenler olduğunu belirtti.

Aktif Eğitimciler Sendikası İl Temsilcisi Ramazan Yurt ise öğretmenlere nöbet tutturmanın hukuksuzluk olduğunu savundu.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  eğitim

  ,

  açıklama