Emet'te açılış ve temel atmalar

Emet'te açılış ve temel atmalar
Emet'te açılış ve temel atmalar
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Emet ilçesinde yaptırılan sağlık merkezi düzenlenen törenle hizmete girerken, ilçede yapılacak 60 yataklı yeni devlet...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Emet ilçesinde yaptırılan sağlık merkezi düzenlenen törenle hizmete girerken, ilçede yapılacak 60 yataklı yeni devlet hastanesi ile kız yurdunun temeli atıldı.

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, sağlık merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, devlet tarafından sağlık alanında ülke genelinde olduğu gibi Kütahya ve ilçelerinde de büyük yatırımlar yaptığını söyledi.

Emet ilçesinin de sağlık yatırımlarından büyük pay aldığını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Devletimiz sağlık yatırımlarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda il genelinde hastanelerin ve sağlık merkezlerinin sayısını artırmaya çalışıyoruz. Kütahya genelinde 65 ambulans hizmet veriyor. Bunların 2'si Emet ilçemize verildi. Her geçen yıl sağlık hizmetlerinde kaliteyi yükseltme yönündeki çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Açılışını yaptığımız bi 300 metrekare alana 2 katlı olarak inşa edilen sağlık merkezinde 5 hekim hizmet verecek. Aynı zamanda 112 acil servis hizmetleri de bu binadan yürütülecek."

Açılışın ardından, ilçede inşa edilecek olan 60 yataklı hastanenin temeli ile yeni kız yurdunun temeli de düzenlenen törenle atıldı.

Törenlere, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu, Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Emet Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Kütahya İl Sağlık Müdürü Erkan Kaygısız ve vatandaşlar katıldı.