Emet'te anasınıfı öğrencilerinden jandarmaya ziyaret

Emet'te anasınıfı öğrencilerinden jandarmaya ziyaret
Emet'te anasınıfı öğrencilerinden jandarmaya ziyaret
KÜTAHYA (AA) - Emet ilçesinde Gazikemal İlköğretim Okulu'nun ana sınıfı öğrencileri, ilçe Jandarma Bölük Komutanlığını ziyaret etti.Okul...

KÜTAHYA (AA) - Emet ilçesinde Gazikemal İlköğretim Okulu'nun ana sınıfı öğrencileri, ilçe Jandarma Bölük Komutanlığını ziyaret etti.

Okul yetkililerince İlçe Bölük Komutanlığına getirilen 18 ana sınıfı öğrencisine, bölük binası ve eğitim alanları gezdirildi.

Okul Müdür Yardımcısı İsmail Tavacı, ziyaretin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yapıldığını, amaçlarının gece gündüz demeden güvenliği sağlayan askerleri çocuklara tanıtmak olduğunu söyledi.

Öğrencilerine güvenlik güçlerinin tanıması gerektiğini ifade eden Tavacı, "Öğrencilerimiz ve askerlerimiz bu ziyaretten çok memnun kaldılar. Öğrencilerimiz, bu ziyarette askerlik görevinin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi oldular" dedi.

 İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Yasin Bedir de küçük misafirleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, bölük komutanlığının kapılarının her zaman çocuklara sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Gezi, çocuklara pasta ikramıyla son buldu.