Emet'te Kur'an kursları

Emet'te Kur'an kursları
Emet'te Kur'an kursları
KÜTAHYA (AA) - Emet ilçesinde, okulların tatil olmasının ardından çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmeleri amacıyla yaz Kur'an kursları başladı.İlçe...

KÜTAHYA (AA) - Emet ilçesinde, okulların tatil olmasının ardından çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmeleri amacıyla yaz Kur'an kursları başladı.

İlçe Müftüsü İsmail Temur, yaptığı açıklamada, ilçe ve köylerinde cami ve müftülüğe ait Kur'an kurslarında 62 kursun açıldığını bildirdi.

Bu kurslara bin 130 çocuğun başladığını ve bu çocuklara 76 öğretici ile hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Temur, şunları kaydetti:

"Okullarımızın kapanmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda ilçemizde 22 Haziran ile 22 Ağustos tarihleri kapsayan sürede bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Her yaştaki öğrencilerimize Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı 'Dinimizi Öğreniyoruz' 1,2,3 serilerini ücretsiz olarak dağıttık. Ayrıca öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak maksadı ile İl Müftülüğü ile Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilerimizi spora teşvik etmek amacı ile futbol ve voleybol topları, formaları edildi."