Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Bugün bir partinin, bir siyasi görüşün birazcık kutsalı olur. Bir gazetenin genel yayın yönetmeni gitti, Diyarbakır'da HDP'li belediye başkanıyla görüştü. Peki niçin arka kapıdan görüştünüz? Gizli, saklı birşey yoksa niçin arka kapıdan gittiniz?" - "Vaat veren verene. Sırtlarında yumurta küfesi yok, kırılacak yumurtaları da yok. Verilecek bir şey varsa, bunu AK Parti verir ve en fazlasıyla bunu AK Parti yapar. Aynen şu ana kadar yaptığı gibi"

KÜTAHYA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, " Bugün bir partinin, bir siyasi görüşün birazcık kutsalı olur. Bir gazetenin genel yayın yönetmeni gitti, Diyarbakır'da HDP'li belediye başkanıyla görüştü. Peki niçin arka kapıdan görüştünüz? Gizli, saklı bir şey yoksa niçin arka kapıdan gittiniz?" dedi.

Yıldız, AK Parti Kütahya Seçim Koordinasyon Merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kurulduğundan bu yana AK Parti'yi sevmeyenler, kötülemeye çalışanlar olduğunu savundu.

AK Parti'nin, gücünü milletten aldığını söyleyen Bakan Yıldız, şöyle devam etti:

"Verdiğiniz oyları 'itibarsızlaştırmaya' çalışanlar oldu. 'Hükümsüzleştirmeye' çalışanlar oldu. 'Biz sandıktan halkımızın oylarıyla geldik, ancak onlar isterse gideriz' dedik. 'Onun haricinde hiçbir zaman gitmeyiz' dedik. Bu, ister üniformalı olsun, ister sivil olsun, ister uzaktan, ister yakından olsun hiçbirine, hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. Bugün bir partinin, bir siyasi görüşün birazcık kutsalı olur. Bir gazetenin genel yayın yönetmeni gitti, Diyarbakır'da HDP'li belediye başkanıyla görüştü. Peki niçin arka kapıdan görüştünüz? Gizli saklı bir şey yoksa niçin arka kapıdan gittiniz? Gidin basının önünde görüşün ama çok önceden beri gelen işbirliği orada yakayı ele verdirtti. Bakın, uğraştığımız bir yer yok, uğraştığımız çok yer var. Bizler bu istikrarı korumak adına hep beraber çalışıp uğraşıyoruz."

Taner Yıldız, konuşmasında, muhalefet partilerinin seçim vaatlerine de değindi.

Asgari ücretle ilgili vaatlerin 5 bin liraya kadar çıktığını dile getiren Yıldız, "Vaat veren verene. Sırtlarında yumurta küfesi yok, kırılacak yumurtaları da yok. Verilecek bir şey varsa, bunu AK Parti verir ve en fazlasıyla bunu AK Parti yapar. Aynen şu ana kadar yaptığı gibi. 13 yıl öncesini hatırlatmakla vakit geçirmiyoruz. Biz 'enkaz edebiyatı' yapmadıkça, bizim üzerimize bunun istismarı için gelmesinler" ifadesini kullandı. 

- "Çözüm Süreci'nde geri adım atan kaybeder" 

AK Parti'nin yapacak daha çok işi olduğunu,  Türkiye 'nin kamburlarından kurtulacağını belirten Bakan Yıldız, "İnşallah Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar daha çok fazla yatırım yapacağız. Hakkari Yüksekova'da bir havaalanı yapıyoruz, inşallah bu ayın sonunda açılışı yapılacak. Oradaki iş makinelerini yaktılar. Bunu şunun için söylüyorum; Çözüm Süreci ile alakalı konuda geri adım atan kaybeder. Bütün iyi niyetimizi, gayretimizi gösterdik ama bu manada hiç kimsenin layüsel davranmaya hakkı yoktur" diye konuştu.