Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
- "Biz, hiç bir şeyden çekinmedik, hiç bir şeyden korkmadık, gözümüzü budaktan sakınmadık. Tehdit edenler oldu, bizi uzaklaştırmak isteyenler oldu. Bu kardeşinizin telefonları 4,5 yıl kesintisiz dinlendi. Ben soruyorum, siz dinleyip de ne yaptınız bunları? Kapı komşunuza mı verdiniz? Yoksa mahallenizin muhtarına mı götürdünüz? Yoksa daha çok uzaklara mı götürdünüz?"

KÜTAHYA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biz, hiç bir şeyden çekinmedik, hiç bir şeyden korkmadık, gözümüzü budaktan sakınmadık. Tehdit edenler oldu, bizi uzaklaştırmak isteyenler oldu. Bu kardeşinizin telefonları 4,5 yıl kesintisiz dinlendi. Ben soruyorum, siz dinleyip de ne yaptınız bunları? Kapı komşunuza mı verdiniz? Yoksa mahallenizin muhtarına mı götürdünüz? Yoksa daha çok uzaklara mı götürdünüz?" dedi.

Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kütahya'nın Simav ilçesinde, parti binası önünde halka hitap etti.

Kendilerinin Allah'a inanan ve gücünü milletten alan bir iktidar anlayışıyla geldiklerini belirten Yıldız, "Biz, hiçbir şeyden çekinmedik, hiçbir şeyden korkmadık, gözümüzü budaktan sakınmadık. Tehdit edenler oldu, bizi uzaklaştırmak isteyenler oldu. Bu kardeşinizin telefonları 4,5 yıl kesintisiz dinlendi. Ben soruyorum, siz dinleyip de ne yaptınız bunları? Kapı komşunuza mı verdiniz? Yoksa mahallenizin muhtarına mı götürdünüz? Yoksa daha çok uzaklara mı götürdünüz?" diye konuştu.

Yıldız, kendisinin herhangi biri olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti hükumetinin enerji bakanı olarak görev yaptığını dile getirdi.

"Onun için uzağımızdan hasetlik gördük, yakınımızdan ise ihanet gördük ama bir bir bunların hepsini aştık" diyen Yıldız, şöyle konuştu:

"Parti kapatmaları davalarından geçtik. TBMM'de sizlerin seçtiği milletvekillerinin eli bir reye kalktığında, '411 el kaosa kalktı' dendi. 367 krizleri gördük. Her birimizin kefenlerimizle yola çıktığımızı her zaman söyledik. Bakın seçim zamanında bol vaatte bulunanlar başladı. 'Neye dayanarak bunları söylüyorsunuz?' dediğimizde, 'biz oturduğumuz sandalyeye dayanarak bunları söylüyoruz. Başka elimizde argüman yok' dediler. Açık artırmaya geçtiler, pazar yerine döndürdüler. Biri dedi ki 'ben bin lira veririm', bir başka biri 'bin 500 lira veririm' dedi. Bir başkası da çıktı dedi ki 'hayır bunların hiç birisi yetmez, ben 5 bin lira veririm" dedi. Kimin parasını kime veriyorsunuz arkadaş. Bu ülkenin kaynaklarını bulmadan kimin parasını kime veriyorsunuz.

 Şükürler olsun Allah bunun bereketini verdi ve şimdiye kadar yaptığımız bütün harcamaların, tek tek hesabını verebilecek durumda kaldık. İMF'nin borcunu biz mi yaptık? ama başkaları yaptı biz ödedik. 23,5 milyar dolarlık borcu ödedik. Şu an bizim İMF'ye borcumuz var mı? Sizden aldığımız destekle hamdolsun bunları gerçekleştirdik."

Yıldız, daha sonra Gediz ilçesinde de halka hitap etti.

Yıldız'a, TBMM KİT Komisyonu ve AK Parti Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili adayları Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Ahmet Tan da eşlik etti.