Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.Tören kapsamında, Zafer Meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Tören kapsamında, Zafer Meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapılarak saygı duruşu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra, protokol mensupları, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Şerif Yılmaz, yaşanan terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliği bozmak isteyen dış güçlerin ve kişilerin boş durmadığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ülkemiz açısından zor bir süreçten geçiyoruz. Gerek bölgemizde cereyan eden olaylara, gerekse dünya ölçeğindeki olaylara baktığımız zaman sizin önüne geçmeleri için çok neden var, bu yüzden de boş durmuyorlar, durmazlar da. Bu ülke toprakları için bugüne kadar dünya kadar şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Daha da olacak. Biz birlik ve beraberliğimizi sağlarsak onlar içeriden ve dışarıdan ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar amaçlarına ulaşamayacaklar." 

Törene,  Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Celal Başoğlu İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Jandarma Alay Komutanı Vekili Albay  Seyfi Türkan,  AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Gaziler Derneği Başkanı Asım Okat, daire müdürleri ve dernek üyesi gaziler katıldı.