Gediz tarhanası Almanya'da tanıtılacak

Gediz tarhanası Almanya'da tanıtılacak
Gediz tarhanası Almanya'da tanıtılacak
KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Almanya'nın Dortmund kentinde düzenlenen "Festiramazan" etkinliğinde Gediz tarhanasının...

KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Almanya 'nın Dortmund kentinde düzenlenen "Festiramazan" etkinliğinde Gediz tarhanasının tanıtıldığını bildirdi.

Saraoğlu, yaptığı açıklamada, etkinliğin, 18 Haziran ile 19 Temmuz tarihleri arasında Dortmund kentinde düzenlendiğini ve Kütahyalı hemşehrilerinin açtığı stantlarda Gediz tarhanasının tanıtıldığını belirtti.

Avrupa 'nın birçok ülkesinden insanların etkinliğe geldiğini belirten Saraoğlu, şunları kaydetti:

"Festiramazan etkinliği, Avrupa'dan gelen binlerce ziyaretçisi ile tanıtım anlamında büyük önem taşıyor. Böylesine etkili bir organizasyonda ise Gediz tarhanasının tanıtılması ve satılması ilçemiz adına sevindirici bir durum. Bu tanıtımlar ilçemiz ekonomisi açısından büyük bir öneme sahiptir. Gerek fabrikasyon gerekse evlerde yapımı gerçekleştirilen tarhana ile dünyaya adımızın duyuruyoruz. Bu gelişme ve tanıtımlar devam ettiği sürece Gediz, kendini aşacak ve Avrupa ülkelerine gıda ihraç eden büyük bir kent haline gelecektir. İlçemiz ve Kütahya'nın tanıtılması için emek harcayan tüm hemşehrilerimize selam gönderiyorum."

 


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Belediye

  ,

  Avrupa

  ,

  gıda

  ,

  kent

  ,

  Selam