Gediz Termal Kayak Merkezi, sezonu açtı

Gediz Termal Kayak Merkezi, sezonu açtı
Gediz Termal Kayak Merkezi, sezonu açtı
KÜTAHYA (AA) - İç Ege'nin en yüksek dağlarından olan Murat Dağı'nda, termal kaplıcaların da yer aldığı kayak merkezinde yeni sezon açıldı.Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - İç Ege'nin en yüksek dağlarından olan Murat Dağı'nda, termal kaplıcaların da yer aldığı kayak merkezinde yeni sezon  açıldı.

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, kayak sezonu açılış töreninde  gazetecilere yaptığı açıklamada, Ege Bölgesi'nde sadece İzmir 'de kayak tesisi olduğunu ama onun da yetersiz kaldığını söyledi.

Murat Dağı'ndaki merkezin birçok şehre yakın mesafede olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kar özelliği ve kar potansiyeli bakımından kayak sporuna en uygun dağlardan birindeyiz. Bölgemiz ve insanlarımız için kayak turizmi güzel bir imkan olacak. Küçük mütevazi tesis olmasına rağmen, vatandaşlarımızın buraya yoğun ilgisi var. Diğer illerden gelen misafirlerimiz var. Tüm teşkilatlarla beraber bu tesisin daha iyi olması için çalışacağız. Tüm spor severleri Gediz Termal Kayak Merkezi'ne bekliyorum."

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu da termal su kaynakları ile kayak merkezinin bir arada olduğunu dile getirdi.

Termal turizm ile kayak turizmini birleştiren Kayak Merkezi'nde, mevsimin ilk karı ile sezonun başladığını ifade eden Saraoğlu, "İnşallah önümüzdeki dönemde bu kayak merkezi daha da gelişecek. Bin 450 metre yükseklikte kaplıca imkanları var" diye konuştu.

Daha sonra antrenörler tarafından kayağa yeni başlayanlara ders verildi.