Gediz'de Halk Eğitim Merkezi'nin yıl sonu sergisi

Gediz'de Halk Eğitim Merkezi'nin yıl sonu sergisi
Gediz'de Halk Eğitim Merkezi'nin yıl sonu sergisi
KÜTAHYA (AA) - Gediz Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün 2014-2015 öğretim yılı geleneksel yıl sonu sergi açılışı...

KÜTAHYA (AA) - Gediz Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün 2014-2015 öğretim yılı geleneksel yıl sonu sergi açılışı gerçekleştirildi.

  Açılışta konuşan İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zekeriya Ünal, halk eğitim merkezlerinin Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün amaç ve hedefleri doğrultusunda iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli gücü yetiştirmeyi hedef edinen kurumlar olduğunu söyledi.

Halk eğitim merkezlerinin sunduğu hizmetlerinin bir lüks olmadığını toplumun mutluluğu için yapılması gereken işler olduğunu belirten Ünal, "Bu doğrultuda bu öğretim yılında 30 farklı alanda toplam 140 kurs açarak yaklaşık 3 bin 806 vatandaşımıza ve kursiyerimize ulaşma fırsatını yakaladık. Bizlere her zaman destek olan ve açılışlarımıza katılarak bizleri onurlandıran kaymakamımız, milli eğitim müdürümüz, usta öğreticilerimize, katılan kursiyerlerimize ve tüm paydaşlara teşekkür ederim" dedi.

Açılışa, İlçe Kaymakamı Avni Kula, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Turgut Çıtak, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek, Yenikent Belediye Başkanı Mehmet Karaca, AK  Parti Milletvekili Adayı Ahmet Tan ve davetliler katıldı.