Gediz'de toplu sünnet için kayıtlar başladı

Gediz'de toplu sünnet için kayıtlar başladı
Gediz'de toplu sünnet için kayıtlar başladı
KÜTAHYA(AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, geleneksel olarak düzenlenen Tarhana Festivali etkinlikleri çerçevesinde yapılan toplu...

KÜTAHYA(AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, geleneksel olarak düzenlenen Tarhana Festivali etkinlikleri çerçevesinde yapılan toplu sünnetler için kayıtların başladığını belirtti.

 Saraoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl ağustos ayının ilk haftasında düzenlenen festival etkinliklerinde kaymakamlık ile birlikte organize edilen toplu sünnet için kayıtların başladığını belirterek, " Erkek çocuklarımızın erkekliğe ilk adımı olan sünnet merasimini geleneksel olarak yapmaktayız. Bu çerçevede toplu düğün merasimi ile çocuklarımızın unutamayacakları güzel bir düğün kendilerine armağan edilmektedir. Bu yıl da aynı etkinlik düzenlenecektir. Bu bakımdan temmuz ayı içerisinde kayıtların yapılması gerekmektedir. Mahalle ve köy muhtarlarımızın bu konuya hassasiyet göstererek ihtiyacı olan çocukları bizlere bildirmeleri ve kayıtlarını yaptırmaları çocuklarımız ve aileleri bakımından önemlidir. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum" dedi.