Gediz'deki darp ve cinsel saldırı girişimi

Gediz'deki darp ve cinsel saldırı girişimi
Gediz'deki darp ve cinsel saldırı girişimi
- Gediz Emniyet Müdürü Çağlar: "Bu, olayı başından sonuna kadar aydınlatan bütün personelimizi bu özverili çalışmalarından dolayı, canı gönülden tebrik ediyorum"

KÜTAHYA (AA) - Gediz Emniyet Müdürü Haci Çağlar, ilçede bayan doktora cinsel saldırıda bulunan saldırganı yakalayan emniyet mensuplarına teşekkür ettiğini bildirdi.

Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada, 26 Ocak'ta ilçede görev yapan bayan doktorun bir parkta yürüyüş yaptığı sırada bir şahsın cinsel saldırısına maruz kaldığını ve mağdurun direnerek bağırması sonucu fiilin işlenmeden zanlının kaçtığını hatırlattı.

Şüphelinin kaçarken de bayan doktorun cep telefonunu gasp ettiğini ifade eden Çağlar, şunları kaydetti:

"Bu olay üzerine Gediz Emniyet birimleri tarafından, koordineli ve kapsamlı ekip çalışması gerçekleştirildi. Olay yeri ve civarında kamera görüntüsü veya olayı gören görgü tanığının olmaması nedeniyle araştırmalarda çember genişletilerek çalışmalara devam edildi. Civara yakın ev, işyeri ve mobese kameralarının 24 saatlik kayıtları incelenerek eşkale uygun tüm ihtimaller titizlikle incelenerek, en ufak benzerlikler üzerinde çalışmalar sürdürülmüş, elde edilen görüntüler üzerinden şüphelinin kimlik tespiti ve yakalanması amacıyla yer, zaman ve mesai mefhumu gözetmeksizin tüm personel seferber edilmiştir. İlçemize bağlı 12 mahalle, 3 belde ve 56 köy muhtarı ile şahsı tanıyabilecek vatandaşlarımızla gerekli bilgiler paylaşılarak, polis-vatandaş işbirliğiyle tüm ihtimaller değerlendirildi. Şüpheli olabilecek şahıslar titizlikle incelenerek olayın aydınlatılması için her türlü çaba sarf edildi. Bu çalışmalar kapsamında olayın şüphelisinin ilçemiz Soğuksu köyünde ikamet eden F.A. olduğu tespit edildi. Şahsın köyündeki evinde yapılan aramada o gün giyindiği elbiseler de bulunmuştur. Şahıs, ifadesinde de suçunu itiraf etmiştir. Bu, olayı başından sonuna kadar aydınlatan bütün personelimizi bu özverili çalışmalarından dolayı, canı gönülden tebrik ediyorum."

Çağlar, şüphelinin daha önce de Antalya 'da 10 yıl cezaevinde kaldığını tespit ettiklerini de kaydetti.