Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti'den Kütahya Milletvekili adayı olabilmek için 20 kişi başvuruda bulundu

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 1 Kasım Genel Seçimi'nde AK Parti 'den Kütahya milletvekili adaylığı için 20 kişinin başvuruda bulunduğu bildirildi.

  AK Parti Kütahya İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Osman Zeybek, yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, 31 Ağustos'ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru sürecinin dün akşam itibarıyla sona erdiğini söyledi.

1 Kasım'da gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Kütahya Milletvekili adayı olabilmek için hem genel merkeze hem de il başkanlığına 20 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Osman Zeybek, "7 Haziran'da yapılan seçimler sonucunda partimiz Kütahya'dan 3 milletvekili çıkardı. Bu seçimde hedefimiz Kütahya'dan 4 milletvekili çıkarmak olacak. Seçime kısa bir zaman kaldı. Lakin biz teşkilat olarak gece gündüz çalışacağız ve partimizin ülkemiz ve şehrimiz için yaptığı hizmetleri vatandaşlarımıza anlatacağız" dedi. 

Öte yandan, Halen AK Parti Kütahya Milletvekili olarak görev yapan Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ve İshak Gazel'in yanı sıra Ahmet Tan, Abidin Uyar, Abdullah Kaya, Ahmet Adıgüzel, Ali Güner Pektaş, Aydın Kılıçkan, Ceyda Çetin Erenler, Hülya Özbek Gülhan, İbrahim Uygun, Mehmet Demir, Osman Gezgin, Rafet Öztürk, Ramazan Turan, Rıdvan Durgut, Süleyman Zengin,Tuğba Mecit ve Volkan Kırbıyık'ın aday adaylığı başvurusu yaptığı bildirildi.