Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'nda, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde aday adayı olanlara yönelik olarak, sivil toplum...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'nda, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde aday adayı olanlara yönelik olarak, sivil toplum kuruluşlarına temayül yoklaması başladı.

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin sürecinin 9 Şubat tarihinde bürokratların istifa etmesiyle başladığını hatırlattı.

Süreç içerisinde öncelikle teşkilat temayülü, ardından alt komisyon çalışmaları ile Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı Koordinasyonu'nun çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Çetinbaş, şöyle konuştu:

"Kütahya'da ve diğer illerde anket ve kamuoyu çalışmaları yapıldı. 7 Haziran seçimleri için ilk defa sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla temayül yoklamasının yapıldı. Parti binamızın toplantı salonunda, bu seçimde ve ileride de ileri demokrasinin ilk adımı olarak beyana dayalı, şehrimizde bulunan dernekler, vakıflar, meslek odaları, sanayi ve ticaret odaları gibi bütün sivil toplum kuruluşlarının tamamının katıldığı bir temayül yoklaması daha ortaya koyuyoruz. Burada ortaya çıkacak sonuç, genel merkezimiz tarafından ciddiyetle değerlendirilecektir."

Çetinbaş, yoklamanın bugün saat 17.00'ye kadar devam edeceğini, sonuçlarının Kütahya'da açıklanmayacağını ve genel merkeze gönderileceğini de sözlerine ekledi.