Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin birlikte gireceği 7 Haziran seçimlerindeki milletvekili adayları...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin birlikte gireceği 7 Haziran seçimlerindeki milletvekili adayları tanıtıldı.

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanlığındaki tanıtım toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ali İhsan Oturak, "milli ittifak"ın mutlaka meclise Girmesi gerektiğini söyledi.

"Milli ittifak"ın hayırlara vesile olmasını dileyen Oturak, "Biz Saadet ve Büyük Birlik partileri olarak ittifak yapıyoruz. Rabbim bu güzel birlikteliği hayırlısıyla zafere ulaştırsın. Biz meclise mutlaka girmeliyiz ki asgari ücretlinin ve emeklinin maaşlarını, açlık sınırının üzerine çıkarabilelim. Asgari ücretlinin ve emeklinin maaşlarındaki vergiyi kaldıralım. Çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın yüzünü tekrar güldürelim" dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İrfan Keskin de "milli ittifak"ın güçlü bir şekilde seçimlere gireceğini dile getirdi.

Seçim barajının altında kalmayacaklarını iddia eden Keskin, "Bizim bu milli ittifakımızın baraj altında kalacağını söyleyenler yalan söylemekteler. Bizim güçlü olmamızı istemeyenler, böyle konuşuyor. Rahmetli şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu 'nu karların altında bırakanlar, milli ittifakı istemeyenlerdir. Ama biz Allah'ın izniyle meclise girecek ve oyunu bozacağız" diye konuştu.

İl başkanlarının ardından milletvekili adayları Halil Hamzaoğlu, Mehmet Cemal Tanrıkulu, Fatih Bozan ve Sevil Cengiz de birer selamlama konuşması yaptı.