Göbele Termal Kaplıcaları'na yeni tesisler

Göbele Termal Kaplıcaları'na yeni tesisler
Göbele Termal Kaplıcaları'na yeni tesisler
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bulunan Göbel Termal Kaplıcaları'nda yeni tesisler inşa edildiği bildirildi.Tavşanlı Belediye Başkanı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bulunan Göbel Termal Kaplıcaları'nda yeni tesisler inşa edildiği bildirildi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Göbel beldesinin Kütahya'nın önde gelen termal merkezleri arasında olduğuna işaret ederek, belediye olarak termal alanda birçok yatırım ve yenilikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda yeni tesislerin inşa edildiğini ifade eden Güler, "Eski tesislerimizin olduğu bölgede bulunan özel aile banyoları günümüz şartlarına uygun değildi. Biz de burada bir yatırım kararı alarak yıkıp yeni tesisler yaptık. Termal kompleks şeklinde 16 metre uzunluğunda yarı olimpik bir yüzme havuzu, Türk hamamı ve sauna inşa ettik" dedi.

Güler, Göbel'de yeni apartlar da yapılacağını ifade ederek, "Göbel Termal Tesisleri özellikle iç turizmde her geçen gün önemli bir ivme kazanıyor. Dumlupınar Üniversitesi ile birlikte uygulama oteli projemizin yanı sıra taleplere karşılık verebilmek için yeni apartların yapılmasını da gündemimize aldık. Bu yatırımlarımızla en kısa zamanda hayat bulacaktır" diye konuştu.