Gönüllü asker olmak için başvurdular

Gönüllü asker olmak için başvurdular
Gönüllü asker olmak için başvurdular
- Biri asker babası üç kişi, terör olayları nedeniyle Kütahya Askerlik Şubesine gönüllü olarak silah altına alınma başvurusunda bulundu - Asker babası Gece: - "İstedikleri zaman askere gitmeye hazırız"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, biri asker babası üç kişi, yaşanan terör olayları nedeniyle "gönüllü asker" olmak için askerlik şubesine müracaat etti.

Kentte esnaflık yapan Mustafa Gece (48), Mehmet İn (40) ve Süleyman Arık (36), Saray Mahallesi Fuatpaşa Caddesi'ndeki askerlik şubesine gelerek gönüllü asker olmak için dilekçe verdi.

Gece, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde Türkiye 'de terör olaylarının artmasından dolayı böyle bir karar aldıklarını söyledi. 

Oğlunun vatani vazifesini sürdürdüğünü belirten Gece, şöyle konuştu:

"Şu an evlatlarımız askerde. Bu vatan için seve seve feda ettik. Görüyoruz ki her gün bombalamalar, şunlar bunlar oluyor. 'Analar ağlamasın' diyorlar. Evet, doğru söylüyorlar. Oğlumun da anası ağlamasın. 'Beni askere alın' diye dilekçe yazdım. Gerekirse bu vatan için canımı seve seve vermeye hazırım. Ne zaman duracak bu kan? Daha ne kadar susacağız? Tüm bunlar için Askerlik Şubesine gelerek dilekçelerimizi verdik. Komutan sağ olsun dilekçelerimizi kabul etti. Kayıtlarını aldı ve Genelkurmay Başkanlığına göndereceğini söyledi. İstedikleri zaman askere gitmeye hazırız. Hakkari Yüksekova'da askerlik yaptım. Orayı adım adım biliyorum."

Mehmet İn de içlerinden gelen duyguyla müracaat ettiklerini dile getirdi. Sonuna kadar başvurularının ve devletin arkasında olduklarını anlatan İn, "Bizi şimdi çağırsınlar, hemen gitmeye hazırız. İşyerlerimizi kapatarak gideriz. Ne gerekiyor ve nereye göndermek istiyorlarsa gideriz" dedi.

Arık da askere çağrılmak için  haber bekleyeceklerini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  HAKKARİ

  ,

  YÜKSEKOVA

  ,

  haber

  ,

  Asker

  ,

  Vatan

  ,

  Gece

  ,

  zaman