Gönüllü genç kızlardan madencilere yardım

Gönüllü genç kızlardan madencilere yardım
Gönüllü genç kızlardan madencilere yardım
KÜTAHYA (AA) - İstanbul ve Kütahya'da bir araya gelen gönüllü gençler kızlardan oluşan bir grup, Gediz ilçesinde çalışan madencilere yardımda...

KÜTAHYA (AA) - İstanbul ve Kütahya'da bir araya gelen gönüllü gençler kızlardan oluşan bir grup, Gediz ilçesinde çalışan madencilere yardımda bulundu.

Selin Esendemir, Gülden Güral, Deniz Atalay, Sinem Esendemir ve Ceyda Çakaloğlu ilçeye bağlı Gökler beldesine gelerek, madenci ve aileleriyle bir araya geldi.

Gönüllüler, bir farkındalık oluşturma adına bu yardımları gerçekleştirdiklerini ve Soma ve diğer maden kazalarındaki acıların unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Grup adına konuşan Deniz Atalay, bu yardımları hem kendi çevrelerinden hem de Çaba Derneği'nin katkılarıyla topladıklarını söyledi.

İnsanlara ve özellikle zor şartlar altında çalışan madencilere sahip çıkmak adına bu etkinliklerin ilkini geçen yıl yaptıklarını ifade eden Atalay, "Bir farkındalık oluşturma adına yaptığımız bu yardımları gelecek yıllarda da devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Ekip, belde merkezi ve köylerinde oturan yaklaşık 650 madenci ailesine gıda, giyim ve çocuklar için oyuncak yardımında bulundu.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Maden

  ,

  gıda