Hastalar sanatsal faaliyetlerini sergiledi

Hastalar sanatsal faaliyetlerini sergiledi
Hastalar sanatsal faaliyetlerini sergiledi
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) 'Sosyal Sorumluluk Projeleri' kapsamında faaliyet gösteren MS Eğitim Okulu hastalarının hazırladığı...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) ' Sosyal Sorumluluk Projeleri' kapsamında faaliyet gösteren MS Eğitim Okulu hastalarının hazırladığı sanatsal eserler, açılan sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kütahya'daki bir alış veriş merkezinde açılan sergide konuşan Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Sibel Canbaz Kabay, kentte,  Hastaneler Başmüdürlüğü paydaşlığı ile açılan ve Multiple Skleroz (MS)  hastalarının hayatlarını kolaylaştırıcı eğitimler verdiklerini söyledi.

MS hastalarının yaşam sevinçlerini ve fiziksel becerilerini artırma adına çalışmalar yaptıklarını anlatan Kabay, "MS Eğitim Okulu'nun tüm gönüllü çalışan eğitmenleri ile birlikte çalışmalarımıza özveri ile devam ediyoruz. Bu tip sergileri düzenli olarak tekrarlayarak hastaların yaşam motivasyonlarını yüksekte tutmayı hedeflemekteyiz" dedi.

Kabay, eğitimlere katılan hastaların ürettikleri sanatsal eserlerin sergisini açtıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Sergiye açılışına Proje Sorumlusu Prof. Dr. Osman Şan, MS Okulu eğitmenleri ve hastalar katıldı. 


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal