İHH'dan "Dünya Yetimler Günü" iftarı

İHH'dan "Dünya Yetimler Günü" iftarı
İHH'dan "Dünya Yetimler Günü" iftarı
- İHH Kütahya Şubesi, "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla iftar programı düzenledi

KÜTAHYA (AA) -  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kütahya Şubesince, " Dünya Yetimler Günü" nedeniyle iftar programı düzenledi.

Belediye Sosyal Tesisleri'ndeki etkinlikte, iftar öncesi, yetimler için oyunlar ve gösteriler sunuldu. Daha sonra Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Filistinli Yazan Shabaneh Kur'an-ı Kerim okudu.

İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, ramazan ayının 15. gününde tüm şehirlerde yetim gününün kutlandığını, yetimlere sahip çıkıldığını ve onlarla birlikte iftar yapıldığını söyledi.

Yetim Günü'nde, yetimlerin gönüllerinin ve dualarının alındığını, yetim duasının kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten Yenipazar, şunları kaydetti:

"Sloganımız şu; 'yetim gülerse dünya güler.' O yüzden bizlerin görevi yetimlerin yüzlerini güldürmek. İnşallah bu gayret içerisindeyiz. Bu anlamda herkes üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Bugün bu programda yetim kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açacağız. Akabinde yetim kardeşlerimize hediyeler ikram edeceğiz. Bizler en kısa sürede, dünyada adaletsiz bir şekilde ağırlıklı olarak savaşlarla sürekli yetim üretmeye devam eden bu sistemin, sonunu getirmekle mükellefiz. Yeryüzünde artık insanlığın canına tak etmiş ve sadece insanlığa zulmü yaşatan, birileri tarafından inşa edilmiş bu sistemin sonunun getirilmesi gerekiyor."

Yetimlere çeşitli hediyelerin verildiği programa, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin, Milli Eğitim İl Müdürü Coşkun Esen ve davetliler katıldı.