İHH'dan "Suriye'ye 43 haftada 43 tırlık yardım" kampanyası

İHH'dan "Suriye'ye 43 haftada 43 tırlık yardım" kampanyası
İHH'dan "Suriye'ye 43 haftada 43 tırlık yardım" kampanyası
- İHH Kütahya Şube Başkanı Nazlı: "Bugün Suriye'de çok ağır yaşam koşulları ve açlıkla boğuşan on binlerce kardeşimiz var. Onlar orada, geçici ve çok kısa olan bu dünya hayatında o şartlarla sınanırlarken, bizler de burada onların bu durumlarına karşı ortaya koyacağımız duruşumuz ile sınanmaktayız"

KÜTAHYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Derneği Kütahya Şubesi, " Suriye 'ye 43 haftada 43 tırlık yardım" kampanyası başlattı.

Şube başkanı Şükrü Nazlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, derneğin bütün ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olabilmek için çalıştığını söyledi.

Suriye'de çok ağır sorunlarla boğuşan ihtiyaç sahipleri için yeni bir yardım kampanyası başlattıklarını belirten Nazlı, şöyle konuştu:

" Bugün Suriye'de çok ağır yaşam koşulları ve açlıkla boğuşan on binlerce kardeşimiz var. Onlar orada, geçici ve kısa olan bu dünya hayatında o şartlarla sınanırlarken, bizler de burada onların bu durumlarına karşı ortaya koyacağımız duruşumuz ile sınanmaktayız. Ve bizden istenen hassasiyet kardeşimiz açken, komşumuz açken tok yatmamaktır. Yatmamak, onların sıkıntılarına çözüm üretmek için çalışmak, çaba sarf etmek ve gereken yardım elini uzatmaktır. Yaptıklarımızdan ve yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz. Hesap günü gelip çatmadan hepimiz gereken hassasiyeti ortaya koymakla mükellefiz."

Nazlı, kampanyayı Kütahya Valiliği himayesinde gerçekleştirdiklerini belirterek, yarıdm paketlerinde kuru gıdaların yer aldığını bildirdi.

Kütahya halkını yardım yapmaya ve kampanyalarına destek vermeye davet ettiğini dile getiren Nazlı, dernek binasının yanı sıra Cumhuriyet Caddesi'nde açacakları stant ile de yardım yapacak olanları bilgilendireceklerini sözlerine ekledi.