İlk ders "okul sütüyle" başladı

İlk ders "okul sütüyle" başladı
İlk ders "okul sütüyle" başladı
KÜTAHYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında...

KÜTAHYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan "Okul Sütü Programı" kapsamında Kütahya'da başladı.

İl Milli Eğitim Müdür vekili Halil Ertaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya'da 295 okulda 33 bin 664 öğrenciye haftanın 3 günü okul sütü dağıtımı yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan "Okul Sütü Programı" nın önemine değinen Ertaş, şunları söyledi:

"Okul Sütü Programı  ülke genelinde, bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün uygulanacaktır. Veli izni olan her öğrenci , aynı gün ve okulun belirlediği süre içinde sadece kendisine verilmiş olan 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sadece UHT içme sütünü içecektir."

Abdurrahmanpaşa İlkokulunda, Okul Müdürü Emin Karabacak ve sınıf öğretmeni Sevim Çokal tarafından öğrencilere okul sütü dağıtımı yapıldı.