İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
KÜTAHYA (AA) - İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit düşen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Kütahya Adliyesi önünde Kütahya...

KÜTAHYA (AA) -  İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit düşen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Kütahya Adliyesi önünde Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve yargı mensupları açıklama yaptı.

Yılmaz, şehit savcı Kiraz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilediğinde bulunarak başladığı konuşmasında, saldırının Türk milletine yapıldığını söyledi.

Terörün her türlüsünü lanetlediğini belirten Yılmaz, "Bu ülkeye, bu millete, birliğine, kardeşliğine yapılan her türlü saldırı karşısında, bu milletin de tek bir vücut olarak karşısında durduğunu, sadece adliye ve emniyet değil, bu milletin birlik ve beraber olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş ise savcı Kiraz'ın şehit düştüğü haberinin yüreklere kor gibi düştüğünü dile getirdi.

Adalet mensubu herkesin bu acıyı yüreğinde hissettiğini kaydeden Taş, " Türkiye 'nin her yerindeki adalet mensupları bu acıyı hissetmişlerdir. Terör eylemi olan bu menfur saldırıyı şehit cumhuriyet savcımızın şahsında, Türkiye'de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimi olarak görmekteyiz. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet emellerine asla ulaşamayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi asla yok edemeyecektir" diye konuştu.

Adalet Komisyon Başkanı Muhammet Yavuz da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesini "sözün bittiği yer" olarak nitelendirdi.

"Ne söylesek, ne kadar dil döksek boş" diyen Yavuz, şunları kaydetti:

"Ama şu bilinmelidir ki, yargıyı ve adaleti hedef alan hiçbir saldırı bu zamana kadar başarılı olamamıştır. Arkadan gelen nesil ve meslektaşları o bayrağı alıp kaldığı yerden sürdürmüştür. Terörle, bu hain ve alçak saldırıyla hiçbir zaman hak alınamayacağı ve adalet dağıtılamayacağı ülkemizde çok sefer görülmüştür. Bundan sonra da bu böyle olacaktır."

Kütahya Barosu Başkanı Ahmet Atam da şehit Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve yargı camiasına başsağlığı dilediğini ifade ederek, saldırının hukuka, yargıya yapıldığını, bunun böyle anlanması gerektiğini aktardı.

Açıklamaların ardından Vali Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Taş'a başsağlığı ziyaretinde bulundu.