Kızılay Haftası

Kızılay Haftası
Kızılay Haftası
- Kütahya'da özel eğitim gören öğrencilerin, öğrenim gördüğü okulda etkinlik düzenlendi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Türk Kızılayı Şubesi ve Dumlupınar Üniversitesi Kızılay Öğrenci Kulübü, iş birliğiyle Kızılay Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Çinikent Özel Eğitim Merkezi'nin Müdürü Ahmet Saim Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent genelinde öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar arasında kan bağışı ile ilgili bilinçlendirme çalışması yapmak için etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Özellikle kan bağışı hususunda yetersizliklere dikkati çekmek adına faaliyet yaptıklarını anlatan Sarı, "Kızılay Haftası'nda daha vurgulayıcı bir şekilde bunu belli etmek amacıyla bu faaliyeti düzenliyoruz. Öğrencilerimizden de yoğun bir katılım var. Özellikle 18 yaşını tamamlamış öğrencilerimizden. Öğretmenlerimizin tamamına yakını kan bağışında bulundular. Hatta evlerinde veliler bile geldiler. Özellikle kan bağışında bulunmak için bu faaliyetin içerisinde bulunuyorlar" diye konuştu.

Okul öğretmenleri, veliler ve 18 yaşı aşmış eski öğrencilerin kan verdiği etkinlikte, yaklaşık 50 kişiden oluşan Dumlupınar Üniversitesi Kızılay Kulübü öğrencilerine okul ve öğrenciler ile ilgili bilgiler verildi.

Kızılay gönüllü öğrencileri sınıflara dağılarak özel eğitim gören öğrencilere Kızılay ile ilgili bilgiler verdi. Gönüllüler, Kızılay'ın ne iş yaptığı ile ilgili videolar izletirken öğrencilerin hafta dolayısıyla yaptıkları el işleri ve resimler sergilendi.

Etkinliğe katılan öğrenciler de Kızılay'ın felaket olması halinde muhtaç insanlara yardım ettiğini anlattı.

Gönüllü öğrenci gruplarının çocuklarla oyunlar oynadığı etkinlik sonrasında aşure ikramıyla sona erdi.