Kızılay'ın kan bağışı kampanyası

Kızılay'ın kan bağışı kampanyası
Kızılay'ın kan bağışı kampanyası
KÜTAHYA (AA) - Kızılay Kan Merkezi Kütahya şubesince yürütülen 'Kan ve Can ver' kampanyasına Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi'de (OEDAŞ) destek...

KÜTAHYA (AA) - Kızılay Kan Merkezi Kütahya şubesince yürütülen 'Kan ve Can ver' kampanyasına Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi'de (OEDAŞ) destek verdi.

Düzenlenen kampanya ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan OEDEŞ Kütahya İşletme Müdürü Kamil Uğur Mumcu, kış aylarında kan bağışının düşmesi nedeniyle, üçüncüsünü düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasını personelleri ve kent halkı ile birlikte gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olmasına inanarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bağış ve desteklerinin süreceğini ifade eden Mumcu, katkılarından dolayı Kütahya Kızılay Şubesi çalışanlarına, personeline ve desteklerini sunan halka teşekkür etti.

Kızılay Kan Merkezi Doktoru İsmail Cihat Tuna ise önemli sağlık problemi olmayan 18-65 yaş arası kişilerin yılda 50 kilogram civarında kan verebileceğini belirtti.