Köpeğin saldırısına uğrayan çocuk yaralandı

Köpeğin saldırısına uğrayan çocuk yaralandı
Köpeğin saldırısına uğrayan çocuk yaralandı
- Sahibi tarafından gezdirilirken bir süre başıboş bırakıldığı ileri sürülen "Çin aslanı" cinsi köpeğin yaraladığı 11 yaşındaki çocuk, tedavi altına alındı

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, "Çin aslanı" cinsi köpeğin saldırısına uğrayan çocuk  yaralandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hanımçeşme Mahallesi'nde arkadaşlarıyla oynayan Turgut Agat (11), sahibi tarafından gezintiye çıkarılan ve bir süre başıboş bırakıldığı ileri sürülen köpeği sevmeye çalışırken hayvanın saldırısına uğradı.

Köpeğin ısırıkları nedeniyle kolunda iki kırık oluşan, sırt ve göğüs bölgesinden de yaralanan çocuk, 112 Acil Servis ekiplerince Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Hastanesinde tedavi altına alındı.

Söz konusu köpeğin,  belediye ekipleri tarafından hayvan korunağına alındığı öğrenildi.

Baba Cesur Agat, çocuğunun sokakta uğradığı saldırıdan canını zor kurtardığını söyledi.

Evlerinde kendilerinin de köpek beslediklerini ancak asla başıboş bırakmadıklarını belirten Agat, "Çocuğumun kolunda iki kırık var. Platin takılacağını öğrendik. Ayrıca şah damarının hemen altından bir yara almış. Birkaç santimetre daha yukarıdan ısırsa hayatını kaybedebilirdi" dedi.

Agat, köpeğin, kuduz ihtimaline karşı müşahede altına alındığını bildirdi.

Olayla ilgili resmi müracaatta bulunduklarını anlatan Agat, "Köpeğin sahibi olan kızımız, köpek beslemeyi elinde sokakta gezdirmekten ibaret sanıyor. Bu genç kız, 'Köpeğim her şeyden önemli' gibi bir şey dedi. Kaymakamlığa, emniyete, savcılığa şikayette bulunduk" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Çin

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Resmi

  ,

  genç

  ,

  Karşı