Köylüler "imece" ile halı saha inşa ediyor

Köylüler "imece" ile halı saha inşa ediyor
Köylüler "imece" ile halı saha inşa ediyor
KÜTAHYA (AA) - Domaniç ilçesinde, daha önce "imece" usulüyle okul, cami, su kanalları inşa eden Muratlı köylüleri, aynı yöntemle şimdi de halı saha...

KÜTAHYA (AA) - Domaniç ilçesinde, daha önce "imece" usulüyle okul, cami, su kanalları inşa eden Muratlı köylüleri, aynı yöntemle şimdi de halı saha yapıyor.

Nüfusu yaklaşık bin kişi olan köydeki halı saha çalışmalarını koordine eden Mehmet Gün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pek çok hizmeti "imece" ile tamamladıklarını söyledi.

Bu kez, özellikle çocuk ve gençlerin ihtiyaç duyduğu halı saha yapımı için kolları sıvadıklarını belirten Gün, "Halı saha inşaatımıza kadın erkek, genç yaşlı tüm köylülerimiz destek veriyor" dedi.

Gün, ilk olarak, inşaat sektöründe çalışan birkaç köylünün aralarında para toplayarak eski bir halı sahanın malzemelerini uygun fiyata satın aldığını aktardı.

Kendilerinin de arsa temin ederek inşaatı başlattıklarını dile getiren Gün, şöyle konuştu:

"Halı saha zemininin hazırlanmasından direklerin dikilmesine kadar hepsini, köylülerimiz yapıyor. Halı sahanın yapımında dışarıdan hiç destek almadık. Köyümüzde her meslekten anlayan insanlar mevcut. Onlardan yardım aldık. Bugüne kadar köyümüze okul, cami, su kanalları hizmetlerini hep imece yoluyla yapmıştık. Köyümüzün gençlerinin spor yapması için de halı sahayı imece ile yapıyoruz."

Gün, çevre köylülere de hizmet verecekleri halı sahanın tamamlanmasının ardından turnuvalar düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  spor

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Cami

  ,

  Arsa

  ,

  Para

  ,

  İnşaat

  ,

  Okul

  ,

  ,

  genç

  ,

  hizmet

  ,

  koordine