Kuaförlerden sokakta "tıraşlı" eylem

Kuaförlerden sokakta "tıraşlı" eylem
Kuaförlerden sokakta "tıraşlı" eylem
- Kütahya'da bir grup kuaför, iş yerlerinin pazar günleri açılmaması yönünde alınan karara uymayan meslektaşlarını protesto etti

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir grup kuaför, Kütahya Berberler ve Kuaförler Odasının yerlerinin pazar günleri açılmaması yönünde aldığı karara uymayan meslektaşlarını protesto için sokak ortasında tıraş yaptı.

Ali Paşa Mahallesi Asım Gündüz Caddesinde bulunan ve iş yerini açan kuaförün önünde toplanan grup üyeleri, burada koydukları sandalyede bir kişinin saçını tıraş etti. Kuaförler, daha sonra alkışlarla meslektaşlarını protesto etti. 

Grup adına açıklama yapan Yunus Kuzu, meslek odalarına kayıtlı 225 erkek kuaförünün olduğunu ve bunlardan 220'sinin alınan karara uyarak pazar günleri iş yerini kapattığını söyledi.

Buna karşılık 3-5 meslektaşlarının bu karara uymayıp iş yerlerini açtığını ifade eden Kuzu, "Çalışmak en doğal hakları ancak 220 işletme alınan bu karara saygı çerçevesinde kurallara uyup, iş yerlerini kapatıyorsa, geriye kalan 5-6 kişi de kendine rant sağlayıp, çıkarcılık yaparsa buna karşı çıkarız. Buradan demokratik yasal hakkımızı kullanıp protesto ediyoruz. Alın bizim çalışamadığımız taraklarla siz doya doya çalışın" diye konuştu.

Bu arada, Atatürk Bulvarı üzerindeki bir meslektaşlarını protesto ettikleri sırada, iş yeri sahibinin karşılık vermesi üzerine gerginlik yaşandı. Olay yerine emniyet ekiplerinin gelmesi üzerine grup, kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle şikayetçi olmak üzere polis merkezine gitti.