Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Özdoğan, görevinden istifa etti

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Özdoğan, görevinden istifa etti
Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Özdoğan, görevinden istifa etti
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkan yardımcılarından Mehmet Özdoğan, görevinden istifa ettiğini açıkladı.Özdoğan, yaptığı yazılı açıklamada,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkan yardımcılarından Mehmet Özdoğan, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Özdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, önemli olan kişiler değil, AK Parti 'nin ruhu olduğunu söyledi.

Bu ruh ve ruhun görev anlayışı, makamları da istenildiği zaman bırakmayı gerektirdiğini belirten Özdoğan, şunları kaydetti:

"2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun ricası üzerine aday olup seçilerek önce meclis üyesi, ardından da belediye başkan yardımcısı olarak görev yapmanın onur ve gururunu yaşadım. 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrası görev yaptığım belediye başkan yardımcılığından 19 Haziran 2015 itibari ile ayrıldım. Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu'nun belediye başkan yardımcılığı teklifini AK Parti teşkilatları ve Kütahya halkımız adına kabul etmiştim. Bu teklifi kabul ederken Kamil başkanımıza, birlik ve beraberlik, Kütahya ve halkına vaat edilen projeler, belediye içinde hedeflere dönük uyumlu bir ekip ve çalışma ortamı oluşturmak adına bu görevi geçici bir süre ile yapabileceğimi belirttim. Süreli olarak kabul ettiğim belediye başkan yardımcılığı görevini düşüncelerimizin hayata geçmesinin morali ve genel merkezimizin bize verdiği yeni görevler nedeni ile görevimden istifa etmiş bulunuyorum."

Özdoğan, görev süresince birlikte çalıştığı herkese teşekkür ettiğini de bildirdi.