Kütahya Belediyesi 20 bin öğrenciye kitap hediye etti

Kütahya Belediyesi 20 bin öğrenciye kitap hediye etti
Kütahya Belediyesi 20 bin öğrenciye kitap hediye etti
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kültür hizmetleri kapsamında ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki 20 bin öğrenciye kenti anlatan kitap hediye...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kültür hizmetleri kapsamında ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki 20 bin öğrenciye kenti anlatan kitap hediye edildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem verdiklerini, bu kapsamda kentin tarihini ve kültürünü anlatan "Küçük Gezgin Kütahya'da" isimli kitabın öğrencilere hediye edildiğini söyledi.

Kitabın ilköğretim ve ortaöğretim okullarında dağıtılmaya başlandığını bildiren Ertaş, "Belediyemiz tarafından kentin tarihini kültürünü tanıtan eğlenceli, bol görselli olan Küçük Gezgin Kütahya'da isimli kitabı bastırdık. Bu kitaplarımızı 3 ile 7'nci sınıflar arası 20 bin öğrencimize hediye edeceğiz. Kentteki tüm okullara bu kitabımızı ulaştıracağız. Bu kültür hizmetine Kütahya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nünde büyük katkıları oldu. Öğrencilerimiz kitabı çok beğendiler" dedi.

Ertaş, bundan sonraki süreçte de öğrencilere yönelik kültür hizmetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.