Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı
Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Kültür Sarayı'nda Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Kültür Sarayı'nda Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 30 gündem maddesi ve 9 önerge görüşüldü.

Toplantıda Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi olarak 2015 yılı için 200 bin ton asfalt hedeflediklerini, bu hedeflerini gerçekleştirmek için de İller Bankası'ndan 5 milyon 500 bin liralık kredi alınması için meclisten yetki istedi.

Oylamada MHP 'li üyeler 'ret' oyu verirken, AK Partili tüm üyelerin 'evet' oylarıyla söz konusu kredinin kullanılması için Saraçoğlu'na yetki verildi.

Oylama sonrasında açıklamada bulunan Saraçoğlu, "Alacağımız kredi ile kamyon, silindir ve asfalt makineleri alacağız. Bu borçlanma bütçemizi sarsmadığı gibi kara da geçeceğiz. Bu yıl hedefimiz 200 bin ton asfalt. Bunu ihale yoluyla yapsak en az 14 milyon lira gibi bir rakama tekabül edecek. Kredi ile araç ve gereç aldığımızda bu rakam yarıya düşecek" diye konuştu.

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Özdoğan, Murat Arık ve Galip Gültekin, meclis üyeleri ile daire müdürleri katıldı.