Kütahya Belediyesinden bazı camiler için arsa bağışı

Kütahya Belediyesinden bazı camiler için arsa bağışı
Kütahya Belediyesinden bazı camiler için arsa bağışı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kent merkezinde bulunan belediyeye ait alanlarda inşa edilmiş bazı camiler için meclis kararıyla arsa bağışında...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kent merkezinde bulunan belediyeye ait alanlarda inşa edilmiş bazı camiler için meclis kararıyla arsa bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren kentteki camilerle ilgili sıkıntı ve sorunlarla ilgilendiklerini bildirdi.

Bir program dahilinde tüm camilerin temizliğini yaklaşık bir yıldır gerçekleştirdiklerini belirten Saraçoğlu, şunları kaydetti:

"Camilerimizin avlularına bank koyduk ve tente taktırdık. İhtiyacı olan camilere  çiçek ekimi ve bahçe sulamalarını gerçekleştirdik. Şimdi ise kentteki üç caminin olduğu yerlerdeki belediyeye ait arsaları, Belediye Meclisi kararı ile camilere hibe ettik. Alınan kararlara göre, Şelale Camisi yanında bulunan ve cami  alanında kalan, mülkiyeti belediyemize ait taşınmazın, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğünün talebine üzerine bedelsiz devri yapıldı. Yine mülkiyeti belediyemize ait olan, Gaybiefendi Mahallesi'ndeki Musalla Camisi alanında kalan taşınmaz da İl Müftülüğünün talebi üzerine camimize tahsis edildi. Son olarak yine mülkiyeti belediyemize ait olan, Zafertepe Mahallesi'ndeki bir arsamızı da gelen talep üzerine İl Müftülüğüne hibe edilmesine karar verildi."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Çiçek

  ,

  Cami

  ,

  Arsa

  ,

  kent