Kütahya Belediyesi'nden Suriye'deki Türkmenlere yardım kampanyası

Kütahya Belediyesi'nden Suriye'deki Türkmenlere yardım kampanyası
Kütahya Belediyesi'nden Suriye'deki Türkmenlere yardım kampanyası
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Aralık ayı meclis toplantısında, Suriye'de yaşayan Türkmenlere yönelik yardım kampanyası...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Aralık ayı meclis toplantısında, Suriye'de yaşayan Türkmenlere yönelik yardım kampanyası başlatmak için karar aldıklarını bildirdi.

Saraçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de yaklaşık 5 yıldır masum insanlara yönelik savaşın devam ettiğini belirterek, Rusya destekli saldırılara maruz kalan ve mağdur olan insanlara yönelik Kütahya Belediyesi olarak bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Savaş mağdurları için büyük üzüntü duyduklarını dile getiren Saraçoğlu, şunları kaydetti:

"Bizler bu durumdan büyük üzüntü duyuyoruz. Oradaki zor durumda kalan kardeşlerimize destek olmak ve onların yanında olduğumuzu göstermek adına belediye meclisimizin Aralık ayı toplantısında bir yardım kampanyası kararı aldık. Bu kampanyamız, sadece belediyenin veya meclis üyelerinin destek verdiği bir kampanya olmamalı. Tüm Kütahyalı hemşehrilerimizi bu kampanyaya davet ettik. Kampanyamız 20 Aralık'a kadar devam edecek. Oradaki Türkmen kardeşlerimizin ihtiyaçlarına yönelik yardımları toplayıp Kızılay'a teslim edeceğiz. Onlar da bu yardımları Suriye'deki Türkmenlere götürecekler."

Kampanyaya destek vermek isteyenlerin yardımlarını Eski Belediye Kültür Sarayı'ndaki Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerine 20 Aralık'a kadar teslim edilebileceği bildirildi.