Kütahya Belediyesine 151 geçici işçi alınacak

Kütahya Belediyesine 151 geçici işçi alınacak
Kütahya Belediyesine 151 geçici işçi alınacak
KÜTAHYA (AA) - Çalışma ve İş Kurumunun (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Kütahya Belediyesinde istihdam edilecek 151 geçici işçi...

KÜTAHYA (AA) - Çalışma ve İş Kurumunun (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Kütahya Belediyesinde istihdam edilecek 151 geçici işçi için protokol imzalandı.

Belediyede düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, söz konusu programın hükümet tarafından iş gücü oluşturma kapsamında planlandığını söyledi.

İş gücü piyasasına kişilerin uyum sağlaması ve geçici de olsa istihdam oluşturmayı amaçladıklarını belirten Saraçoğlu, şöyle konuştu:

"Protokol çerçevesinde yaklaşık 4,5 aylık istihdam söz konusu olacak. Mart ayında başlayacak proje, haziran sonunda bitecek. Belki hükümetimiz bir karar alarak bu süreyi uzatabilir, 9-10 aya da çıkarabilir. Daha önce bu yapıldı. Biz de Kütahya Belediyesi olarak bu projeden yararlanma girişiminde bulunduk. Çevre temizliği, park bahçe düzenleme ve fen işlerinde çalıştırmak üzere 151 işçimizi Kütahya Belediyesinde çalıştıracağız. Bu anlamda ihtiyacımız olan alanlarda iş sağlayacak ve Kütahya'nın da daha iyi hizmet almasını ortaya koymuş olacağız."

Saraçoğlu, başvuruların 22 Şubat'a kadar İŞKUR Kütahya İl Müdürlüğüne şahsen veya internet aracılığıyla yapılabileceğini, 24 Şubat'ta noter huzurunda kura çekilerek geçici işçilerin belirleneceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra Saraçoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen tarafından protokol imzalandı.