Kütahya Beşkarış Sulaması 2. kısım yapım işinin sözleşmesi imzalandı

Kütahya Beşkarış Sulaması 2. kısım yapım işinin sözleşmesi imzalandı
Kütahya Beşkarış Sulaması 2. kısım yapım işinin sözleşmesi imzalandı
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "73 bin 840 dekar zirai arazi suya kavuşacak"

 KÜTAHYA (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya'da inşa edilen Beşkarış Sulaması 2. kısım yapım işi sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, proje tamamlandığında milli ekonomiye 16 milyon lira katkı sağlanacağına işaret etti.

Kütahya için önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirten Eroğlu, şunları kaydetti: 

"Bakanlığıma bağlı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen baraj ve sulama tesisleri ile münbit topraklarımızı modern sulama sistemlerine kavuşturuyoruz, topraklarımıza bereket katıyoruz. Ayrıca, yöre halkının refahına katkıda bulanan tesislerle ürün çeşitliliğini artırıyoruz böylece çiftçilerimizin de yüzünü güldürüyoruz. 73 bin 840 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Altıntaş ilçemizdeki tarım arazilerini borulu sulama ile sulayacak olan Beşkarış Sulaması 2. kısmı, toplam 154 bin 407 metre sulama şebeke uzunluğuna sahip olacak. Projenin tamamlanmasıyla 73 bin 840 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Ayrıca ülke ekonomisine de 2015 birim fiyatlarına göre takriben 16 milyon lira katkı sağlanacak."


  ETİKETLER:

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Modern

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  orman

  ,

  2015