Kütahya Emniyet Müdürlüğüne yeni mobil izleme aracı

Kütahya Emniyet Müdürlüğüne yeni mobil izleme aracı
Kütahya Emniyet Müdürlüğüne yeni mobil izleme aracı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Özel İdaresi bütçesinden sağlanan kaynakla satın alınan yeni hizmet araçları düzenlenen törenle İl Emniyet Müdürlüğü'ne...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Özel İdaresi bütçesinden sağlanan kaynakla satın alınan yeni hizmet araçları düzenlenen törenle İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Valilik önündeki törende konuşan Vali Şerif Yılmaz, araçların teslimi için özellikle tören düzenlemesini istediğini, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle  güvenlik güçlerinin her an, her şartta tedbirler alması gerektiğini vurguladı.

İl Emniyet Müdürlüğünün özellikle teknik boyuttaki eksikliklerinin giderilmesi için uzun süredir çalışma yaptıklarını belirten Yılmaz, "İl Özel İdaremizin kaynaklarını kullanmak suretiyle Emniyet Müdürlüğümüzün bazı ihtiyaçlarını giderdik" dedi.

Teslim edilen araçlar içerisinde yer alan mobil izleme aracının bütün teknik donanımlara sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Mobil izleme aracımız, geniş kapsamlı, yaklaşık 500 metreye kadar olan alanda tüm verileri kaydedebilen özelliğe sahip. Aracımız, aynı zamanda helikopter ile bağlantı sağlayabilme, aldığı verileri merkeze aktarabilme ve kaydedebilme gibi teknik donanıma sahip bir araç. Bu araç bugün itibariyle Kütahya'mızda kullanılmaya başlayacak. Daha önce başka bir aracımız vardı. O aracımız ekonomik ömrünü tamamladığı ve teknik donanım olarak yetersiz kaldığı için aracımızı başka bir araç almak suretiyle yeniledik. Bu araç, gerek olayların olmasından önce veya olay sonrasında, olayların aydınlatılması için kullanılacak."

Kentteki MOBESE sistemini de yenilemeye başladıklarını dile getiren Yılmaz, "Şehrimizdeki güvenlik kameralarımızla ilgili ihaleyi yaptık. Yer teslimi yapıldı, müteahhidimiz çalışmasına başladı. Daha önce kablosuz sistemle çalışan sistemi kabloluya çeviriyoruz. Eski sistemden gerekli randımanı alamadık, çok sağlıklı çalışmıyordu. Yeni sistemle birlikte kent güvenliği için çok büyük bir adım atmış olacağız" diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra mobil izleme aracının anahtarını İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz'a teslim etti. Gülnaz da, araçların temininde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Diğer iki aracın anahtarlarını ise İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve Genel Sekreter Muhittin Şahin tarafından Emniyet Müdür Yardımcılarına teslim edildi.

İl Özel İdaresi tarafından satın alınan iki aracın toplam maliyetinin 189 bin lira olduğu, diğer aracın ise Emniyet Genel Müdürlüğünde Kütahya'ya tahsis edildiği öğrenildi.