Kütahya İl Koordinasyon Toplantısı

Kütahya İl Koordinasyon Toplantısı
Kütahya İl Koordinasyon Toplantısı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, bu yılın ikinci İl Koordinasyon Toplantısı, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.İl Özel İdaresi...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, bu yılın ikinci İl Koordinasyon Toplantısı, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda bilgi veren Yılmaz, bu yılın yatırım programında il geneliyle ilgili 470 kamu yatırım projesi olduğunu söyledi.

Bu projelerin toplam yatırım tutarının 609 milyon lira olarak öngörüldüğünü belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar da 120 milyon lira bu yatırımlara harcanmıştır. Henüz sezon itibariyle çok uygun değiliz. Kış mevsiminin de yoğun ve uzun geçmesi nedeniyle, biraz gecikmeli olacak. İnşallah şantiyelerimiz yavaş yavaş açılmaya başladı, çalışmalar başladı. Tüm çalışan arkadaşlarımıza kolaylıklar, başarılar diliyoruz. Allah kazasız belasız bir sezonu nasip etsin. İlimizde, en büyük yatırım programları, ulaştırma sektörümüz öncülüğünde devam ediyor. Bunun yanı sıra yüzde 20 imalat, yüzde 19 eğitim , yüzde 16 da diğer hizmet sektörleri. Kamuoyunu çok fazla meşgul eden konu, 600 yataklı Kütahya Devlet Hastanesi'nin, kamu-özel sektör işbirliğiyle yapımına ilişkin ön yeterlilik başvurularının, 30 Nisan'a kadar Sağlık Bakanlığına teslim edilme süresi var. İl merkezindeki yapılacak olan bu hastane 500 yataklı olup, artı 100 yatakta fizik tedavi için yapılacaktır. Yani iki hastanenin birden ihalesi yapılacak. Bu açıdan tek hastane gibi gözükmesin, bu bir değil iki hastanedir. Bu iki hastane de inşallah önümüzdeki süre içerisinde ihalesi yapılıp inşaatına başlarız."

Yılmaz, ilçelerde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Uğur Turan, ilçe kaymakamları ile belediye başkanları, ve daire müdürleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  Daire

  ,

  ilçe

  ,

  sektör

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  sezon

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  hizmet