Kütahya ile Bosna Hersek arasında ticari köprü çalışmaları

Kütahya ile Bosna Hersek arasında ticari köprü çalışmaları
Kütahya ile Bosna Hersek arasında ticari köprü çalışmaları
KÜTAHYA (AA) - Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin ve karşılıklı iş imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Kütahya'ya gelen Bosna...

KÜTAHYA (AA) - Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin ve karşılıklı imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Kütahya'ya gelen Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) Genel Sekreteri Cenita Kocaman, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasını (KUTSO) ziyaret etti.

Bosna Hersek'teki iş imkanlarını tanıtmak, Kütahya'da faaliyet gösteren tüccar ve sanayicileri Bosna Hersek'te bulunan işletmeler ile bir araya getirmek istediklerini ifade eden Cenita, "Bu kapsamda yerinde inceleme fırsatı sunulması ve firmaların ikili görüşmelerinin sağlanması, karşılıklı işbirliği oluşturulması amacıyla, Kütahya heyetini Bosna Hersek'e davet ediyoruz" diye konuştu.

KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç da Bosna Hersek ile kültür ve gönül bağı bulunduğunu, ekonomik ve ticari ilişkilerin artması ile bu bağların daha da güçleneceğini belirterek üyelerin ticari ilişkilerini artıracak ve Kütahya'nın gelişmesine katkı sağlayacak olan çalışmalarda KUTSO'nun işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Ziyarette, proje yöneticisi Samir Vildiç, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) yetkilileri ve KUTSO yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.